W ręku Boga

Dobra Nowina ma to do siebie, że dotyka ludzkiego życia. A kiedy jest przyjęta z wiarą zmienia tego, który ją przyjmuje. Dziś chcę Ci opowiedzieć o tym, że na prawdę jesteś w ręku Boga. Nawet jeśli dziś wydaje Ci się, że jest inaczej.

Ręka potężna, wyciągnięte ramię

W księgach Starego Testamentu często znajdziemy odwołanie do „ręki Boga”. Jest to symbol Jego władzy i potęgi. Bóg stwarza świat i swoimi rękami lepi człowieka z prochu ziemi (Rdz 2, 7). Ręka Boga oznacza jego przerażającą moc (Pwt 3, 24). Bóg swoją ręką dokonuje wielkich cudów (Wj 3, 20) i prowadzi historię Narodu Wybranego (Ps 80). W końcu każdy prawdziwy prorok występuje w imię Boga tylko wtedy, kiedy ręka Pana spoczywa na nim (Ez 1, 3).

Ale…

Na kartach Starego Testamentu „ręka Boga” pozostaje symbolicznym zapisem doświadczenia. To znaczy: doświadczamy opieki, Opatrzności Bożej, zbawienia i mówimy „uczyniła to ręka Pana”. I jest to prawda, jest to bardzo konkretne doświadczenie, które kryje się pod tym symbolem. Pan Bóg jest jednak „Bogiem z nami” i dlatego spodobało Mu się przejść ze sfery symbolicznej do rzeczywistej, cielesnej.

Przyszedł Bóg – Człowiek 

Bóg stał się Człowiekiem. Przyjął ludzkie ciało. Jego ręce stały się REALNE. Jezus palcem Bożym (Łk 11, 20) uzdrawia, wyrzuca złe duchy, dokonuje cudów. Ręka Jezusa jest wszechmocna do tego stopnia, że uspokaja sztorm (Mt 8, 26).

Warto zwrócić uwagę na słowa Jezusa z Ewangelii Jana:

Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy

J 10, 27 – 30

Ja i Ojciec jedno jesteśmy…. Co to znaczy, że nikt nie wyrwie Cię z ręki Ojca? To nie jest literacka przenośnia. To nie jest symbol. To jest rzeczywistość Dobrej Nowiny. W Księdze Izajasza, kilkaset lat przed przyjściem Chrystusa czytamy: „Oto wyryłem Cię na obu dłoniach!” (Iz 49, 16) i jak już wcześniej pisałem – wtedy był to obraz symboliczny, żeby Izrael mógł zrozumieć objawioną Prawdę. W Jezusie Chrystusie te słowa stały się faktem – kiedy zmartwychwstały przychodzi do swoich uczniów, których pożerał lęk przed śmiercią, staje przed nimi i mówi POKÓJ WAM!  Ewangelista dodaje: A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. (J 20, 19-20).

Jesteś realnie wyryty na rękach Jezusa. On idąc na swoją śmierć pamiętał również o Tobie. Po zmartwychwstaniu, kiedy Jego ciało było już nowe jedynym znakiem tego, przez co przeszedł były przebite ręce, stopy i bok. Tam jesteś wyryty. I jeśli słuchasz głosu Pasterza to Jego obietnica dotyczy także Ciebie.

 W Jego Imię

Od chrztu masz Jego imię – jesteś chrześcijaninem -należącym do Chrystusa. Od Niego otrzymujesz moc życia w wierze – jeśli idziesz za Nim i słuchasz Jego głosu.

A jeśli za Nim idziesz to wejdziesz nieraz w sytuację krzyża. W miejsce śmierci i upokorzenia. Doświadczenie bezradności i niesprawiedliwości. I wtedy możesz przeżyć tę prawdę, że jesteś w rękach Boga. Patrz na ukrzyżowanie Jezusa: „On, gdy Mu złorzeczono, nie złorzeczył, gdy cierpiał, nie groził, ale oddawał się Temu, który sądzi sprawiedliwie” (1 P 2, 23)

Na krzyżu Jezus powiedział Najważniejsze: OJCZE, W TWOJE RĘCE POWIERZAM MOJEGO DUCHA (Łk 23, 46)

Nie bój się się tak modlić w doświadczeniu krzyża, a doświadczysz, że na prawdę jesteś w rękach Boga.

I że nie ma takiej mocy, która mogłaby Cię stamtąd usunąć.

3 uwagi do wpisu “W ręku Boga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s