Światełka

Milena rozpala światełka.

Światło zawsze było jakimś takim ratunkiem, może rozwiązaniem w sytuacjach trudnych. Mówi się „rzucimy trochę światła na tę sprawę” – czyli poznamy kolejne fakty, dokopiemy się do głębi problemu. Szokują nas odkrycia związane z tym rzucaniem światła.

Małe dzieci często śpią przy małej lampce, zapalonym świetle. Boją się potworów, duchów – wytworów ich wyobraźni. Ciemność je przeraża, boją się tego co może się w niej ukryć. Nie pozwalają na ukrywanie się w ciemności. Palą światło. Dzieci to czują i robią tak, bo są prawdziwe. One wolą światło czyli prawdę niż domysły, lęki i kłamstwa ukryte w ciemnościach.

Często wydaje nam się, że żyjemy ok. Jesteśmy poprawnymi katolikami, chodzimy na Msze Święte, przyjmujemy Jezusa, należymy do wspólnot, dobrze prowadzimy swoje życie. Często tak nam się wydaje. Światło, które nam oświeca życie i drogę nie jest do końca prawdziwe. Nie jest intensywne. Może nie pochodzi od Boga. Może to nie światło a nasz wzrok przyzwyczaił się do ciemności. Czyli do tego co w nas w środku. Co ukryte.

Każdy chcąc poznać prawdę o sobie i prawdę życia z Bogiem powinien pójść w bardzo głębokie piwnice samego siebie i tam zapalić lampę. Tam oświecić. Prowadząc „przykładne” życie nawet sobie nie zdajemy sprawy jak bardzo ciemno jest w nas w środku. Jak wiele ukrytego tam jest. Jak dużo trzeba rzucać światła na sprawę, żeby poznać się i zbliżyć do Boga.

To trudna wyprawa, ale Jezus jest po to, żeby nam w niej pomóc i to jest w kilku poprzednich Ewangeliach z niedziel.

W mroku jest światło. Coś tam się tli. Należy je rozpalić, by stanowiło naszą całość.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s